Lyžařský výcvik 2023

16/01/2023
Základní škola

Každoročně naše škola pořádá pro žáky sedmých tříd lyžařský výcvik. Tradičním místem výcviku Základní školy profesora Josefa Brože je Hotel Churáňov v areálu Zadov. Letošní sedmáci byli doplněni o vybrané žáky osmých tříd. Pěkné prostředí, dobré jídlo, pokoje s WC, sprchami a dokonce i s televizí, to je výčet těch nejpodstatnějších předností působiště. Téměř luxusní prostory hotelu kladou také zvýšené nároky na chování dětí k vnitřnímu vybavení pokojů a společných prostor a na jejich kázeň v těchto prostorách.


O zlepšování lyžařských dovedností žáků se již 4 roky starala neměnná a osvědčená trojice pan ředitel Michal Novotný a páni učitelé Pavel Pechek a Jiří Vejvoda. Tito tři pánové byli doplněni o paní zdravotnici, zdravotní setru, naši bývalou žákyni školy, Veroniku Babičovou, která již 7 let s námi jezdí a o zdraví dětí se stará.


Sněhová pokrývka letošní zimy byla bídná! Takto málo sněhu na lyžařském výcviku nepamatujeme. Nikdy v historii kurzů se nám ještě nestalo, že bychom jeli na lyžák s tím, že nebudou jezdit vleky a že místo výuky lyžařských dovedností se budeme věnovat turistice, hrám v přírodě, orientačním běhům, sportovním hrám. Dokonce jsme přemýšleli, že jeden den zajistíme pro žáky koupání v bazénu.


Se špatnými sněhovými podmínkami jsme si ale poradili. Dva dne jsme učili žáky základy lyžování na zbytcích sněhu na kopci Kobyla a dva dny jsme sjížděli svahy na Kvildě, kde kupodivu všechny lyžařské vleky byli v provozu. Na Kvildu nás vozil skibus. Účel kurzu byl tedy splněn! Na konci lyžařského výcviku uměly opět všechny děti lyžovat!